Шукати в цьому блозі

середа, 29 березня 2017 р.

Для того, щоб поповнити свій словниковий запас прекрасними рідними словами, завантажуйте додатки "Р.І.Д." та "Мова. ДНК нації". Вживайте їх на відпочинку і на роботі, ви вразите людей своєю начитаністю.
Джерело

вівторок, 28 березня 2017 р.

НЕ ВТРАПИТИ В ХАЛЕПУ :)


Халепа - те, що остерігається кожен із нас, але водночас це те, що важко передбачити.
Що таке халепа? Згідно з тлумачним словником, яка-небудь несподівана, прикра подія; біда, нещастя, неприємність. 
Головне завдання - викрутитися, вилізти, вибратися з халепи; Збутися халепи — позбутися якого-небудь горя, неприємностей.
Тож бажаємо вам ніколи не потрапляти в халепу, а для цього потрібно як мінімум все про неї знати, ну хоча б спершу етимологію.

ВИБАЧТЕ МЕНЕ ЧИ ВИБАЧТЕ МЕНІ?


Русизми вплинули навіть на найпоширеніші українські слова та словосполучення, серед яких, наприклад, і вибачення. 
В українській мові правильна форма - “вибачте мені” або “пробачте, будь ласка”, а не "вибачте мене", як зазвичай, на жаль, багато хто каже. 
При цьому казати “я вибачаюсь” - не правильно, оскільки ми таким чином самі себе й пробачаємо, а не просимо в когось пробачення :)

ДБАЙМО ПРО ЧИСТОТУ МОВИ


Як ви розумієте, немає ніякого вопше. Але разом із цим воно, на жаль, є. І його багато. І вживають оце те, чого нема, де завгодно - на вулиці, в тролейбусі, в магазині, в аудиторії. І від цього - великий дискомфорт і прикрість. Адже українська мова прекрасна, багатогранна, співуча, а тут - оце вопше. Словом, не потрібно його вживати. Ніколи. Ніде. Взагалі. 

пʼятниця, 24 березня 2017 р.


Тести
У Всесвітній День поезії – ми вирішили згадати неймовірні вірші українських поетів.
Сайт "24" підготував тест, який перевірить наскільки добре ви знаєте українську поезію та чи хороша у вас пам'ять. Поїхали!



четвер, 16 березня 2017 р.

Псевдоніми українських письменників, що висуваються на ЗНО

Пропонуємо вам список псевдонімів письменників, чиї твори висуваються на незалежне тестування. Річ дуже корисна, і обов’язково стане у пригоді всім, хто буде писати ЗНО з української мови та літератури.

ОНЛАЙН-ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ТИХ, ХТО ПИШЕ УКРАЇНСЬКОЮ

Як легко вдосконалити текст? І чи є для цього спеціальні ресурси? От на інтернет-просторах вистачає статей із добіркою корисних ресурсів для роботи з текстом. Російськомовним. А чи є таке для текстів українською мовою? Насправді є, але таких ресурсів дуже мало. Наводимо перелік тих, що стануть вам в пригоді при роботі з текстом.

середа, 15 березня 2017 р.

ДОСИТЬ ГОВOРИТИ СУРЖИКOМ! 15 УКРАЇНСЬКИХ СЛІВ, ЯКІ ЗБАГАТЯТЬ ВАШУ МОВУ

Українці мають чудoву мову, а тепер – ще й прекрaсну можливість її досконало вивчити.
Для наших смартфонів є кілька додатків, за допомогою яких можна вчити нове про солов’їну, наприклад, прямо у транспорті дорогою додому. Радіо 24 ознайомилося з програмою «Р.І.Д.» і поповнило свій словниковий запас силою-силенною крутих українських слів.
Поки ви завантажуєте додаток на свій смартфон, ловіть 15 українських слів, які вам точно знадобляться у повсякденному житті!
Говори красиво: 15 українських слів, які замінять наш суржик - фото 140168
Барва – колір, забарвлення; характер, тон, колорит, манера, відтінок викладу, виконання.